“Azpetrol” şirkəti sayca 107-ci və növbəti modul tipli yanacaqdoldurma məntəqəsini istismara verdi.
Azərbaycanda ən böyük yanacaqdoldurma şəbəkəsinə malik olan “Azpetrol” şirkəti, Strateji inkişaf planına uyğun olaraq, yanacaqdoldurma məntəqələrinin sayını artırmaqda davam edir.
Oktyabr ayının 19-u “Azpetrol” şirkəti sayca 107-ci və növbəti modul tipli yanacaqdoldurma məntəqəsini "İmprotex" MMC-nin avtobus bazasının ərazisində istismara verdi. Açılış mərasimində “Azpetrol” şirkətinin Baş direktoru Ceyhun Məmmədov, Improtex Şirkətlər Qrupunun prezidenti Fizuli Ələkbərov “BakuBus” şirkətinin direktoru Hikmət Qəribov, “Improtex Trucks and Buses” şirkətinin direktoru Fərid Abdullayev ilə yanaşı bir sıra dövlət orqanlarının və özəl müəssisələrin rəsmi nümayəndələri də iştirak edib.
Yeni modul tipli yanacaqdoldurma məntəqəsinin avtopark ərazisində quraşdırılmasında məqsəd, şəhərlərarası sərnişindaşıma prosesində iştirak edən “BakuBus” MMC-ə məxsus avtobusların yanacağa olan tələbatının ödənilməsindən ibarətdir. Yeni məntəqədə 2 yanacaq pompası quraşdırılıb və 4 yeni iş yerinin yaradılması təmin edilib. “Azpetrol” şirkətin ilk yanacaqdoldurma məntəqəsi - “Spartak”, 1997-ci il iyulun 15-də Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, Moskva prospekti, 1013-cü məhəllə ünvanında açılıb.
“Azpetrol” şirkətinin hazırda ölkəmizin əksər iqtisadi zonalarında ümumilikdə 107 yanacaqdoldurma məntəqəsi, 2 maye qazdoldurma (propan-butan) məntəqəsi, ictimai nəqliyyatda sərnişindaşımaya xidmət edən respublikada ən muasir standartlara cavab verən 1 sıxılmış təbii qaz (CNG) terminalı, yanacaq məhsullarının saxlanılması üçün 3 Neftbazası, yanacaqdaşıyan maşınlar üçün Avtobaza, yanacağın yanacaqdoldurma məntəqələrinə fasiləsiz daşınmasını təmin etmək üçün 110 yanacaq daşıyan avtomobili, minik maşınları üçün Avtosahə mövcuddur. Fəaliyyət göstərən yanacaqdoldurma məntəqələrində 4 sıxılmış təbii qazdoldurma postu, 3 maye qazdoldurma postu və 20 elektromobillərin enerji ilə doldurulma postu, 8 motel, eyni zamanda müxtəlif xidmətlərin göstərilməsi üçün əksər məntəqələrdə iaşə obyektləri (kafe, avtoyuma, market) fəaliyyət göstərir. Azpetrol – Daim inkişafa doğru!

"Azpetrol" company, which has the largest gas filling network in Azerbaijan, continues to increase the number of gas stations in accordance with the Strategic Development Plan.
On October 19, "Azpetrol" company put into operation the 107th and next modular gas station in the area of the bus base of "Improtex" LLC. The opening ceremony was attended by Jeyhun Mammadov, CEO of Azpetrol, Fizuli Alakbarov, President of Improtex Group of Companies, Hikmat Garibov, director of BakuBus, as well as official representatives of a number of state bodies and private enterprises.
The purpose of installing a new modular gas station in the parking area is to meet the fuel demand of the buses owned by "BakuBus" LLC participating in the process of intercity passenger transportation. 2 fuel pumps were installed in the new station and 4 new jobs were created. The first gas station of the "Azpetrol" company - "Spartak" - was opened on July 15, 1997 at below address: 1013 Moskva avenue, Nasimi district, Baku city.
"Azpetrol" company currently has a total of 107 gas stations, 2 liquid gas (propane-butane) stations, 1 compressed natural gas (CNG) terminal that meets the most modern standards in the republic serving passenger transportation in public transport, and 3 oil depots for storing fuel products in most economic zones of our countru, there is an Autobaza for fuel trucks, 110 fuel trucks, and an Autoyard for passenger cars to ensure uninterrupted transportation of fuel to gas stations. There are 4 compressed natural gas stations, 3 liquefied gas stations and 20 electric car charging stations, 8 motels, as well as catering facilities (cafe, car wash, market) in most stations for the provision of various services. Azpetrol – always towards development!