“Azpetrol” şirkəti sayca 107-ci və növbəti modul tipli yanacaqdoldurma məntəqəsini istismara verdi.
Azərbaycanda ən böyük yanacaqdoldurma şəbəkəsinə malik olan “Azpetrol” şirkəti, Strateji inkişaf planına uyğun olaraq, yanacaqdoldurma məntəqələrinin sayını artırmaqda davam edir.
Oktyabr ayının 19-u “Azpetrol” şirkəti sayca 107-ci və növbəti modul tipli yanacaqdoldurma məntəqəsini "İmprotex" MMC-nin avtobus bazasının ərazisində istismara verdi. Açılış mərasimində “Azpetrol” şirkətinin Baş direktoru Ceyhun Məmmədov, Improtex Şirkətlər Qrupunun prezidenti Fizuli Ələkbərov “BakuBus” şirkətinin direktoru Hikmət Qəribov, “Improtex Trucks and Buses” şirkətinin direktoru Fərid Abdullayev ilə yanaşı bir sıra dövlət orqanlarının və özəl müəssisələrin rəsmi nümayəndələri də iştirak edib.
Yeni modul tipli yanacaqdoldurma məntəqəsinin avtopark ərazisində quraşdırılmasında məqsəd, şəhərlərarası sərnişindaşıma prosesində iştirak edən “BakuBus” MMC-ə məxsus avtobusların yanacağa olan tələbatının ödənilməsindən ibarətdir. Yeni məntəqədə 2 yanacaq pompası quraşdırılıb və 4 yeni iş yerinin yaradılması təmin edilib. “Azpetrol” şirkətin ilk yanacaqdoldurma məntəqəsi - “Spartak”, 1997-ci il iyulun 15-də Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, Moskva prospekti, 1013-cü məhəllə ünvanında açılıb.
“Azpetrol” şirkətinin hazırda ölkəmizin əksər iqtisadi zonalarında ümumilikdə 107 yanacaqdoldurma məntəqəsi, 2 maye qazdoldurma (propan-butan) məntəqəsi, ictimai nəqliyyatda sərnişindaşımaya xidmət edən respublikada ən muasir standartlara cavab verən 1 sıxılmış təbii qaz (CNG) terminalı, yanacaq məhsullarının saxlanılması üçün 3 Neftbazası, yanacaqdaşıyan maşınlar üçün Avtobaza, yanacağın yanacaqdoldurma məntəqələrinə fasiləsiz daşınmasını təmin etmək üçün 110 yanacaq daşıyan avtomobili, minik maşınları üçün Avtosahə mövcuddur. Fəaliyyət göstərən yanacaqdoldurma məntəqələrində 4 sıxılmış təbii qazdoldurma postu, 3 maye qazdoldurma postu və 20 elektromobillərin enerji ilə doldurulma postu, 8 motel, eyni zamanda müxtəlif xidmətlərin göstərilməsi üçün əksər məntəqələrdə iaşə obyektləri (kafe, avtoyuma, market) fəaliyyət göstərir. Azpetrol – Daim inkişafa doğru!

Компания «Azpetrol», обладающая крупнейшей автозаправочной сетью в Азербайджане, продолжает увеличивать количество АЗС в соответствии со Стратегическим планом развития.
19 октября компания «Azpetrol» ввела в эксплуатацию 107-ю и очередную модульную АЗС на территории автобусной базы ООО «İmprotex». В церемонии открытия приняли участие генеральный директор «Azpetrol» Джейхун Мамедов, президент группы компаний Improtex Физули Алекперов, директор компании «BakuBus» Хикмет Гарибов, а также официальные представители ряда государственных органов и частных предприятий.
Целью установки новой модульной АЗС на территории автопарка является удовлетворение потребности в топливе принадлежащих ООО «BakuBus» автобусов, участвующих в процессе междугородных пассажирских перевозок. На новой станции установлены 2 топливные помпы и создано 4 новых рабочих места. Первая АЗС компании «Azpetrol» - «Спартак» - была открыта 15 июля 1997 года по адресу г. Баку, Насиминский район, Московский проспект, 1013-й квартал. В настоящее время компания «Azpetrol» в большинстве экономических зон нашей страны имеет в общей сложности 107 автозаправочных станций, 2 заправочные станции сжиженного газа (пропан-бутан), 1 терминал сжатого природного газа (CNG), отвечающий самым современным стандартам в республике, обслуживающий пассажирские перевозки на общественном транспорте, 3 нефтебазы для хранения топливной продукции, Автобазу для бензовозов, 110 бензовозов для обеспечения бесперебойной подвозки топлива на АЗС, имеется автопарк для легковых автомобилей.
На функционирующих автозаправочных станциях действуют 4 газонаполнительные станции сжатого природного газа, 3 газонаполнительные станции сжиженного газа и 20 электрозарядных станций для электромобилей, 8 мотелей, а также предприятия общественного питания (кафе, автомойка, маркет) для предоставления различных услуг. Azpetrol – Всегда на пути к развитию!