Azərbaycanda ən böyük yanacaqdoldurma şəbəkəsinə malik olan “Azpetrol” şirkəti, strateji inkişaf planına uyğun olaraq, həmçinin, təlabatın artması və çoxsaylı təklifləri nəzərə alaraq, fevral ayının 19- u Cəbrayıl rayonunda sayca 108-ci “Cəbrayıl” yanacaqdoldurma məntəqəsini, eləcə də sayca 21-ci elektromobillərin enerji ilə doldurulma postunu istismara verdi.
YDM-in istifadəyə verilməsi yeni, 19 iş yerlərinin açılması deməkdir ki, bu da şirkətin fəaliyyətində önəm verdiyi prioritet məsələlərdən biridir.
Xatırladaq ki, “Azpetrol” şirkətin ilk yanacaqdoldurma məntəqəsi “Spartak”, 1997-ci il iyulun 15-də Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, Moskva prospekti, 1013-cü məhəllə ünvanında açılıb. “Azpetrol” şirkətinin hazırda ölkəmizin əksər iqtisadi zonalarında ümumilikdə 108 yanacaqdoldurma məntəqəsi, 1 maye qazdoldurma (propan-butan) məntəqəsi, ictimai nəqliyyatda sərnişindaşımaya xidmət edən respublikada ən muasir standartlara cavab verən 1 sıxılmış təbii qaz (CNG) terminalı, yanacaq məhsullarının saxlanılması üçün 3 Neftbazası, yanacaqdaşıyan maşınlar üçün Avtobaza, yanacağın yanacaqdoldurma məntəqələrinə fasiləsiz daşınmasını təmin etmək üçün 123 yanacaq daşıyan avtomobili, minik maşınları üçün Avtosahə mövcuddur. Fəaliyyət göstərən yanacaqdoldurma məntəqələrində 4 sıxılmış təbii qazdoldurma postu, 4 maye qazdoldurma postu və 21 elektromobillərin enerji ilə doldurulma postu, 1 hotel, 8 motel, eyni zamanda müxtəlif xidmətlərin göstərilməsi üçün əksər məntəqələrdə iaşə obyektləri (kafe, avtoyuma, market) fəaliyyət göstərir.

“Azpetrol” company, which has the largest petrol station network in Azerbaijan, in accordance with its strategic development plan, as well as taking into account the increase in demand and numerous proposals, put into operation the 108th “Jabrail” petrol station, as well as the 21st electric vehicle charging station in the Jabrayil district on February 19.
The operation of the petrol station means the creation of 19 new jobs, which is one of the priorities of the company.
It should be noted that “Spartak”, the first petrol station of “Azpetrol” Company was opened in the address of quarter 1013, Moskva avenue, Nasimi district, Baku city on July 15, 1997. At present, "Azpetrol" Company has a total of 108 petrol stations, 1 liquefied petroleum gas (LPG) filling stations (propane-butane) in most economic zones of our country, 1 compressed natural gas (CNG) terminal serving passenger transportation in public transport and meeting the most modern standards in the republic, 3 oil depots for storage of fuel products, a truck fleet for fuel trucks, 123 fuel trucks for ensuring uninterrupted transportation of fuel to petrol stations and a car park for cars. Petrol stations are currently operating 4 compressed natural gas filling stations, 4 liquefied petroleum gas (LPG) filling stations and 21 electric vehicle charging stations, 1 hotel, 8 motels, as well as catering facilities (cafe, car wash, market) in most stations for the provision of various services.