“Azpetrol” şirkəti yanacaqdoldurma məntəqələrinin sayını 110-a çatdırdı.
Azərbaycanda ən böyük yanacaqdoldurma şəbəkəsinə malik olan “Azpetrol” şirkəti, strateji inkişaf planına uyğun olaraq, 17 avqust tarixində, 2800 Xocavənd rayonu Ağkənd ünvanında, sayca 110-cu modul tipli yanacaqdoldurma məntəqəsini istifadəyə verdi.
Yeni yanacaqdoldurma məntəqəsində Aİ-92, Aİ-95 və Dizel yanacaq növlərinin satışı həyata keçiriləcək. Beləliklə, “Azpetrol” şirkəti yanacaqdoldurma məntəqələrinin sayını 110- a çatdırdı.
Son illərdə “Azpetrol”un strateji prioritetlərindən biri işğaldan azad edilmiş ərazilərdə fəaliyyətin bərpası və genişləndirilməsi olmuşdur. Şirkət Zəngilan, Füzuli, Şuşa, Laçın, Xankəndi, Xocavənd, Əsgəran və Suqovuşan kimi bölgələrdə modul tipli, Cəbrayıl və Hadrut bölgələrində isə yanacaqdoldurma məntəqələri quraraq “Böyük Qayıdış” prosesinə öz töhfəsini vermişdir. Bu layihələr regionların iqtisadi canlanmasına, infrastrukturun inkişafına və məşğulluğun artırılmasına xidmət edir.
Xatırladaq ki, “Azpetrol” şirkətinin ilk yanacaqdoldurma məntəqəsi - “Spartak”, 1997-ci il iyulun 15-də Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, Moskva prospekti, 1013-cü məhəllə ünvanında açılıb.
Hazırda şirkətin Azərbaycanın əksər iqtisadi rayonlarını əhatə edən, ən müasir avadanlıqlarla təchiz olunmuş 110 yanacaqdoldurma məntəqəsi, 1 maye qaz (LPG) məntəqəsi və müasir standartlara cavab verən 1 sıxılmış təbii qaz (CNG) terminalı fəaliyyət göstərir. Yanacaq məhsullarının saxlanılması məqsədilə şirkətin 3 neft bazası və 1 avtobazası mövcuddur. Şirkətin avtomobil parkına ümumilikdə 177 yük avtomobili daxildir. Bunlardan 172-si yanacaqdaşıyan yük avtomobili, 1-i şambo, 1-i yük avtomobili, 1-i buksir və 2-si maye daşıyan avtomobildir. Bundan əlavə, 8 sıxılmış təbii qaz postu, 4 maye qaz postu və 77 elektrik avtomobili doldurma postu fəaliyyət göstərir.
Şirkətin xidmət şəbəkəsinə 1 hotel, 8 motel və əksər yanacaqdoldurma məntəqələrində fəaliyyət göstərən müxtəlif iaşə və xidmət obyektləri daxildir. Hazırda “Azpetrol”da 4000-dən çox əməkdaş çalışır.
“Azpetrol” fəaliyyət göstərdiyi bütün sahələrdə innovasiyaların tətbiqinə, xidmət keyfiyyətinin yüksəldilməsinə və müştəri məmnuniyyətinin təmin edilməsinə xüsusi önəm verir.

“Azpetrol” company increased the number of its filling stations to 110.
Azpetrol, the company with the largest fuel station network in Azerbaijan, commissioned its 110th modular-type filling station in Aghkand village, Khojavand region 2800, in line with its strategic development plan on August 17.
The new filling station will offer for sale AI-92, AI-95 and diesel fuel. Thus, Azpetrol has increased the total number of its filling stations to 110.
One of Azpetrol’s strategic priorities in recent years has been the restoration and expansion of its operations in the liberated territories. The company has contributed to the “Great Return” process by establishing modular-type filling stations in Zangilan, Fuzuli, Shusha, Lachin, Khankandi, Khojavand, Aghdara and Sugovushan regions, as well as filling stations in Jabrayil and Hadrut regions. These projects serve to the economic revitalization of the regions, infrastructure development and increased employment.
Please note that Azpetrol’s first filling station, “Spartak,” was opened, at 1013 settlement, Moscow Avenue, Nasimi District, Baku city on July 15, 1997.
Currently, the company operates 110 filling stations equipped with state-of-the-art equipment and covering most of Azerbaijan’s economic regions, as well as one liquefied petroleum gas (LPG) station and one compressed natural gas (CNG) terminal meeting modern standards. For the storage of fuel products, the company has three oil depots and one motor transport depot. The company’s vehicle fleet consists of a total of 177 trucks, of which 172 are fuel tankers, one sewage tanker, one cargo truck, one tow truck and two liquid-carrying vehicles. In addition, the company operates eight CNG dispensing points, four LPG dispensing points and 77 electric vehicle charging points.
The company’s service network includes one hotel, eight motels, as well as various catering and service facilities operating at most of its filling stations. Azpetrol currently employs more than 4,000 people.
Azpetrol attaches particular importance to the implementation of innovations, improving service quality and ensuring customer satisfaction across all areas of its operations.