“Azpetrol” şirkəti Bakıda keçirilən “At gücü” adlı tədbirin sponsorlarından biri olub.
“Azpetrol” şirkəti avqust ayının 30-da Bakıda keçirilən “At gücü” adlı tədbirin sponsorlarından biri olub. “At gücü” adlı tədbir Azərbaycan Avtomobil Federasiyası (AAF) və Azərbaycan Respublikası Atçılıq Federasiyasının (ARAF) təşkilatçılığı ilə təşkil olunub.
Klassik avtomobillərin yürüşü Dənizkənarı Milli Parkdan start götürüb. Yürüş paytaxtın mərkəzi küçələrini əhatə edib və Binə Atçılıq Mərkəzində başa çatıb.
Paytaxt küçələrini müxtəlif illərdə və ölkələrdə istehsal olunan klassik avtomobil karvanı bəzəyib. Bu avtomobillərin hər biri nəinki müasir nəqliyyat vasitələrindən fərqlənən və nostalji hisslər yaradan görünüşü, həm də maraqlı tarixi ilə diqqəti cəlb edib.
Daha sonra Binə Atçılıq Mərkəzində klassik avtomobillərin sərgisi, eləcə də milli atüstü oyun növlərindən olan çövkən yarışı və atların şousu təşkil edilib.

“Azpetrol” company has become one of the sponsors of the event entitled “Horsepower,” held in Baku.
On August 30, “Azpetrol” acted as one of the sponsors of the “Horsepower” event, organized by the Automobile Federation of Azerbaijan (AAF/AFA) and the Equestrian Federation of the Republic of Azerbaijan (ARAF/EFRA).
The rally of classic cars started from the Seaside National Park. The route covered the central streets of the capital and ended at the Bina Equestrian Center.
The streets of Baku were adorned with a convoy of classic cars produced in different years and in various countries. Each of these cars drew attention not only with its appearance, distinguished from modern vehicles and evoking nostalgia, but also with its remarkable history.
Later, at the Bina Equestrian Center, an exhibition of classic cars was held, along with a competition in the national equestrian game of Chovgan and a horse show.