“Azpetrol” şirkətində "Konstitusiya və Suverenlik ili" çərçivəsində qanvermə aksiyası keçirilib
Azərbaycan Respublikası Səhiyyə Nazirliyinin tabeliyində “Respublika Qan Bankı”, “Talassemiyasız həyat naminə" proqramı və "Konstitusiya və Suverenlik ili" çərçivəsində 25 noyabr 2025-ci il tarixində “Azpetrol” şirkətində qanvermə aksiyası keçirilib. Səhiyyə Nazirliyi “Respublika Qan Bankı”nın həkimləri tərəfindən hər bir donorun sağlamlığı yoxlanıldıqdan sonra onlardan qan götürülüb.
Şirkət əməkdaşlarının iştirak etdiyi aksiya talassemiyalı və hemofiliyalı xəstələrə dəstək məqsədi daşıyıb. Aksiyada toplanan qanın irsi qan xəstəliklərindən əziyyət çəkən şəxslərin müalicəsində istifadə olunması nəzərdə tutulur.
"Konstitusiya və Suverenlik ili" çərçivəsində belə bir aksiyanın təşkil edilməsi yüzlərlə xəstəyə həyat bəxş edilməsinə səbəb olacaq, eyni zamanda, ictimai həmrəyliyin və humanist dəyərlərin daha da möhkəmlənməsi işinə töhfə verəcəkdir.

В компании «Azpetrol» прошла акция по сдаче крови в рамках «Года Конституции и Суверенитета»
25 ноября 2025 года в компании «Azpetrol» прошла акция по сдаче крови в рамках программы «Во имя жизни без талассемии» Республиканского Банка Крови Министерства Здравоохранения и «Года Конституции и Суверенитета». Врачами “Республиканского Банка Крови” Министерства Здравоохранения был произведен забор крови после проверки здоровья каждого донора.
Акция с участием сотрудников компании проводилась с целью поддержки больных с талассемией и гемофилией. Предполагается использование собранной в акции крови для лечения лиц, страдающих наследственными заболеваниями крови.
Организация такой акции в рамках «Года Конституции и Суверенитета» подарит жизнь сотням больных, а также внесет вклад в дальнейшее укрепление общественной солидарности и гуманистических ценностей.