“Azpetrol” şirkətində "Konstitusiya və Suverenlik ili" çərçivəsində qanvermə aksiyası keçirilib
Azərbaycan Respublikası Səhiyyə Nazirliyinin tabeliyində “Respublika Qan Bankı”, “Talassemiyasız həyat naminə" proqramı və "Konstitusiya və Suverenlik ili" çərçivəsində 25 noyabr 2025-ci il tarixində “Azpetrol” şirkətində qanvermə aksiyası keçirilib. Səhiyyə Nazirliyi “Respublika Qan Bankı”nın həkimləri tərəfindən hər bir donorun sağlamlığı yoxlanıldıqdan sonra onlardan qan götürülüb.
Şirkət əməkdaşlarının iştirak etdiyi aksiya talassemiyalı və hemofiliyalı xəstələrə dəstək məqsədi daşıyıb. Aksiyada toplanan qanın irsi qan xəstəliklərindən əziyyət çəkən şəxslərin müalicəsində istifadə olunması nəzərdə tutulur.
"Konstitusiya və Suverenlik ili" çərçivəsində belə bir aksiyanın təşkil edilməsi yüzlərlə xəstəyə həyat bəxş edilməsinə səbəb olacaq, eyni zamanda, ictimai həmrəyliyin və humanist dəyərlərin daha da möhkəmlənməsi işinə töhfə verəcəkdir.

Blood donation action was held within the “Year of the Constitution and Sovereignty” at “Azpetrol” company.
On 25 November 2025, a blood donation campaign was held at the “Azpetrol” company within the framework of the “For a Life Without Thalassemia” program of the Ministry of Health’s Republican Blood Bank and the “Year of the Constitution and Sovereignty.” After the doctors of the Ministry of Health’s Republican Blood Bank examined the health of each donor, blood was collected from them.
The campaign, which involved the company’s employees, aimed to support patients with thalassemia and hemophilia. The blood collected during the campaign is intended to be used in the treatment of individuals suffering from hereditary blood disorders.
Organizing such a campaign within the framework of the “Year of the Constitution and Sovereignty” will help give life to hundreds of patients and will also contribute to strengthening public solidarity and humanitarian values.